O czym jest nowa książka Alex North “W cieniu zła”?

Autor “Szeptacza” wrócił na rynek wydawniczy kolejną książkę. Warto zatem dowiedzieć się czegoś o książce “W cieniu zła“. Książka ta jest idealna na deszczową jesienną noc. Warto sięgnąć po tę książkę, kiedy już zapadnie zmrok, a my spojrzymy na nią w odmienny sposób.

Czego dotyczy fabuła książka?

Fabuła książki skupia się na morderstwach podobnych do tych sprzed 25 lat. Młodzież wykazuje niepokojącą fascynację trzeźwymi snami. Chcą dostarczyć złożyć ofiarę Panu Czerwone Ręce. Na miejscu zbrodni były setki czerwonych odcisków palców. Te rytualne zabójstwa są wystarczająco straszne, ale jeszcze się nie skończyły. Tylko jeden przestępca został aresztowany 25 lat temu. Drugi z nich zniknął. Czy to możliwe, żeby mężczyzna uczył nastolatki, jak zabijać. A może młodzi ludzie zaczęli imitować przestępstwa z przed lat.

Jaki jest nastrój książki?

Wydawcy opisują “W cieniu zła” jako thriller, ale recenzenci wolą nazywać go horrorem. Zjawiska nadprzyrodzone, miejsca strachu, niepokojące emocje – to tyle, że wystarczy nadać temu dziełu miano horroru. Pierwszą rzeczą w tej książce jest docenienie tego pomysłu. Dzieci pasjonują się:

  • ezoteryką,
  • świadomymi snami,
  • zjawiskami paranormalnymi.

To brzmi naprawdę surowo i może być niepokojące. Atmosfera w tej powieści jest niepokojąca, a czytanie kolejnych rozdziałów może sprawić, że poczujemy się niezręcznie. Książka W cieniu zła zwww.taniaksiazka.pl z pewnością wpłynie na naszą wyobraźnię. Ale o to właśnie chodzi, prawda? Lubimy się bać. Zdenerwowani? – Tak. Ciśnienie jest wysokie, czekając na to, co będzie dalej – tak. Ale nie bójmy się wszystkiego w ciemności. Przecież nie ma świata snów na jawie. Sen nie ma rzeczywistego wpływu na rzeczywistość, a Pan Czerwone Ręce to element jego wyobraźni.

Jak autor prowadzi narrację?

Dzięki opisowi autora uda się nam osiągnąć szczególny nastrój. Spełnia on naszą wizję dzięki szczegółowym cechom przerażającego lasu, ciemnego strychu w domu, czy zapomnianej klasie szkolnej. Opis ten jest bogaty, dokładny, ale nie za długi, więc nie obciąża nas zbytnio. Stworzymy podczas lektury wiele możliwości zakończenia tej historii. Postaramy się przewidzieć, jak wszystko się skończy, ale ponieważ koniec powieści jest nieprzewidywalny, poniesiemy porażkę. Na początku było nam łatwo wejść w świat książki. Akcja jest uporządkowana, a narracja w dwóch przestrzeniach czasowych i dwóch narracjach również będzie promować tę akcję. Każdy z nas uzna tę historię za bardzo interesującą.

Drzewo zdjęcie pvproductions - pl.freepik.com